Najlepsze sposoby na depilację bikini na lato

542 0

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wysokie temperatury. W upalne dni nie marzymy o niczym innym, jak udać się nad wodę i nieco ochłodzić. Zanim jednak po raz pierwszy wybierzemy się na plażę, warto pomyśleć o depilacji bikini. Oto najlepsze sposoby na gładkie bikini.

Depilacja woskiem

Depilowanie okolic bikini woskiem ma tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Wosk pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na okres nawet 6 tygodni, a dodatkowo efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dlatego też depilacja woskiem to doskonała metoda dla tych, którzy na wakacje wybierają się lada dzień. Z drugiej strony, golenie okolic bikini za pomocą rozgrzanego wosku jest bardzo bolesne. Nie sprawdzi się więc u kobiet, u których próg tolerancji bólu jest niski. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona.

Epilacja laserowa Coolite Pro

Doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia z okolic bikini, jest epilacja laserowa Coolite Pro, którą można wykonać w gabinecie kosmetycznym Coco Time Wrocław: https://coco-time.pl/epilacja-laserowa-coolite-pro/. Celem epilacji jest zniszczenie brodawek oraz mieszków włosowych poprzez stopniowe podnoszenie ich temperatury. Jest to zabieg w pełni bezpieczny dla skóry, nieinwazyjny i co najważniejsze, bezbolesny. W celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów należy wykonać około 6-8 zabiegów w odstępie co około 6 tygodni. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, możemy też odczuwać delikatne jej pieczenie. Niemniej jednak nieprzyjemne efekty uboczne zwykle znikają po kilku godzinach, możemy też łagodzić je za pomocą powszechnie dostępnych kosmetyków z pantenolem.

Depilator do miejsc intymnych

Domowym sposobem na depilację okolic bikini jest golenie się depilatorem. Ta metoda jest nieco bardziej skuteczna, niż tradycyjna maszynka jednorazowa, lecz z drugiej strony jest też bardziej bolesna. Efekty utrzymują się średnio 2 tygodnie, choć w niektórych przypadkach po depilator trzeba sięgnąć szybciej. Golenie się depilatorem to kolejna metoda last minute, gdyż rezultaty widoczne są już po pierwszej sesji. Niemniej jednak w dłuższej perspektywie czasowej może pojawić się problem wrastających włosków.

Depilacja bikini- samodzielnie czy w salonie

Depilacja okolic bikini budzi u kobiet wiele wątpliwości. Jeśli trudno nam znieść ból, jaki wiąże się z goleniem w domowych warunkach, dobrze jest udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego i wybrać bezbolesną metodę depilacji bikini. Pamiętajmy, że okolice intymne są niezwykle wrażliwe, zatem bardzo łatwo ulegają one podrażnieniom podczas golenia.

Dodaj komentarz