Dlaczego warto wybrać maseczkę w płachcie

765 0

Maseczki do twarzy w płachcie zyskały popularność wraz z innymi kosmetykami koreańskiego pochodzenia oraz zasadami koreańskiej pielęgnacji. Obecnie na półkach drogerii można spotkać wiele masek tego typu produkowanych przez polskie marki. Najczęściej są wykonane z bawełny lub celulozy i nasączone pielęgnującym serum. Ich popularność bez wątpienia wynika z funkcjonalności. Pozwalają na kilkunastominutowy relaks poprawiający wygląd skóry twarzy bez uciążliwego nakładania oraz zmywania. Ale przede wszystkim działają intensywniej niż tradycyjne kosmetyki tego typu. Płat materiału oddziela serum od otoczenia, chroniąc przed odparowywaniem, dzięki czemu może ono intensywniej działać na cerę.

Jak stosować maski w płachcie

Maseczki zawsze powinny być stosowane jako zakończenie pielęgnacji, czyli nakładane na dokładnie oczyszczoną twarz. Najlepszą porą na ich użycie są godziny wieczorne od 20 do 22, kiedy nasza skóra wchodzi w etap regeneracji. To właśnie wtedy jest w stanie najbardziej skorzystać z dostarczanych jej składników. Maseczkę powinno się trzymać tak długo, jak zaleca producent. Po jej zdjęciu pozostałe na skórze serum należy delikatnie wklepać w skórę twarzy.

Właściwości masek w płachcie

Na rynku mamy do wyboru maseczki w płachcie dostosowane do wszystkich potrzeb skóry, a co najważniejsze może po nie sięgnąć każdy. Nie trzeba się obawiać, że cera ulegnie przesuszeniu, jak może stać się w przypadku masek na bazie glinki. W zależności od użytych substancji możemy znaleźć maseczki:

  • nawilżające,
  • rozświetlające,
  • odżywcze,
  • oczyszczające,
  • wygładzające.

Dodatkowym plusem włączenia takich masek do pielęgnacji jest widoczny natychmiastowy efekt. Nie trzeba ich stosować regularnie przez dłuższy okres jak na przykład krem. Dlatego są doskonałym wyborem przed ważnym wyjściem.

Dodaj komentarz