Jak zapobiec pojawianiu się zmarszczek mimicznych

1607 0

Zmarszczki to utrapienie każdej kobiety, która chce zachować swoją młodość. Współcześni mężczyźni coraz częściej również zaczynają zwracać na to uwagę. Producenci kosmetyków wychodzą wszystkim naprzeciw. Na rynku dostępne już są kosmetyki, które hamują powstawanie zmarszczek mimicznych. Tajemniczym składnikiem, który przyczynia się do rozwiązania problemy, może być analog jadu żmii… Marką, która stworzyła całą pielęgnacyjną serię jest Element Cosmetics. Ale zacznijmy od początku. 

Jak powstają zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki to właśnie te mimiczne lub na czole. Pojawiają się na skutek nadmiernego napinania mięśni, uśmiechania się czy mrużenia oczu. Starzeniu się skóry nie sprzyja przebywanie na słońcu czy korzystanie z solarium. Pogorszenie stanu skóry wywołuje również palenie papierosów tytoniowych czy nieodpowiednia dieta. Dużo zależy od predyspozycji genetycznych. Wszystko to przyczynia się do utraty jędrności skóry a w rezultacie do jej marszczenia.

 

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek?

Doskonałym działaniem profilaktycznym jest masaż twarzy, prawidłowa pielęgnacja. Masaż wykonywany kolistymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zdecydowanie poprawia ukrwienie i dzięki temu zmniejsza widoczność już powstałych zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Dla pogłębienia efektu należy unikać czynników pogarszających stan cery i zadbać o prawidłowe nawodnienie. 

Czy kosmetyki są dobrym rozwiązaniem problemu?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Oczywiście można poddać się zabiegom medycyny estetycznej, jednak zdecydowanie mniej inwazyjnym sposobem okazuje się odpowiednia pielęgnacja. Element Cosmetics posiada całą serię kosmetyków, przeznaczonych walce ze zmarszczkami mimicznymi.  W tej serii wykorzystano analog jadu żmii, czyli syntetyczny składnik, wzorowany na naturalnej substancji zawartej w jadzie żmii świątynnej. Kosmetyki te przyczyniają się do rozluźnienia, odprężenia okolic mimicznych. W walce ze zmarszczkami pomagają:

  • kremy na dzień/noc;
  • kremy pod oczy;
  • i toniki. 

Zobacz więcej na https://elementcosmetics.pl/series/kosmetyki-przeciw-zmarszczkom-mimicznym/

Dodaj komentarz