U kogo sprawdzi się czarne mydło

1028 0

Czarne mydło to kosmetyk naturalny, który swoją konsystencją nie przypomina klasycznego mydła w kostce. Czym wyróżnia się ten produkt i kto powinien rozważyć jego używanie?

Dlaczego czarne mydło jest tak wyjątkowe?

Czarne mydło do mycia twarzy swoją konsystencją przypomina pastę. Za sprawą węgla aktywnego ma intensywną, ciemną barwę. Jest to kosmetyk, w składzie którego można znaleźć wiele naturalnych substancji. Oprócz wspomnianego już węgla aktywnego, który intensywnie oczyszcza i działa antybakteryjne, w produkcie tym można znaleźć wodę wulkaniczną, pełną dobroczynnych pierwiastków i minerałów, które pozytywnie wpływają na cerę. Czarne mydło do mycia twarzy zawiera także sorbitol działający nawilżająco oraz wiele naturalnych olei, które działają okluzyjnie – zatrzymują wodę w naskórku, dzięki czemu skóra jest miękka i nawilżona. Ekstrakt z nagietka wykazuje działanie nawilżające, zmiękczające i antybakteryjne. Połączenie tych wszystkich składników oraz minerałów daje kosmetyk, który nie tylko świetnie oczyszcza skórę, ale także pomaga w walce z wieloma problemami skórnymi, nawilża cerę i zapobiega jej wysuszaniu.

Kto powinien używać czarnego mydła?

Tak naprawdę czarne mydło do mycia twarzy jest kosmetykiem dla każdego. Sprawdzi się dla każdej cery. Można go używać także do mycia ciała. Mając skórę skłonną do wyprysków, problematyczną, trądzikową, czarne mydło może pomóc w wyciszeniu pojawiających się zmian skórnych. Nie należy obawiać się olejów znajdujących się w jego składzie – nie zapychają one porów, a dodatkowo dzięki tworzeniu delikatnej powłoczki, skóra nie jest wysuszona, a produkcja sebum może się zmniejszyć. Cery suche także mogą czerpać z bogactwa tego naturalnego kosmetyku. Witamina E, olej migdałowy czy oliwa z oliwek dbają o to, by cera po umyciu nie była ściągnięta, ale miękka i gładka. Posiadaczki cer, które nie są problematyczne, także mogą zauważyć dobroczynne działanie czarnego mydła. Dogłębnie oczyszcza ono cerę, działa jak peeling złuszczając martwy naskórek, detoksykuje oraz odżywia i zapobiega utracie wody z naskórka.

Czarne mydło do mycia twarzy to kosmetyk wielofunkcyjny, który sprawdzi się w pielęgnacji cer trądzikowych, problematycznych, suchych czy dojrzałych. Bogactwo naturalnych składników i minerałów wyróżnia ten produkt na tle innych, często agresywnych dla skóry, kosmetyków myjących. Czarne mydło nie tylko oczyszcza, ale też pielęgnuje, nawilża i nie przesusza skóry, dzięki czemu staje się ona jedwabiście gładka w dotyku, odżywiona i piękna.

Dodaj komentarz