Jak odżywić i zregenerować skórę?

723 0

Przy dzisiejszym tempie życia nie trudno o problemy z cerą. Zanieczyszczone powietrze, niedokładny demakijaż – wszystko to może negatywnie wpływać na problematyczną i wymagającą skórę. Najbardziej narażona jest twarz, ze względu na obciążający makijaż i z powodu tego, że ta część ciała nieustannie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych (warunki atmosferyczne, promieniowanie słoneczne). Na szczęście producenci kosmetyków, na podstawie wiedzy zdobytej na temat skutecznej pielęgnacji, stworzyli serie kosmetyków, których składniki aktywne wnikają skórę i dzięki temu staję się ona odżywiona i zregenerowana. W tym celu warto zaopatrzyć się w dobry krem odżywczy regenerujący dzień noc i zgłębić wiedzę na temat kompleksowej pielęgnacji twarzy. 

Na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę?

Inspirując się nawykami pielęgnacyjnymi Japonek, marka Bishojo, stworzyła linię kosmetyków do prostych, ale skutecznych, przeznaczonych dla domowych rytuałów. Dzięki temu, że nie są złożone i wieloetapowe, każda kobieta powinna znaleźć na nie codziennie chwilę czasu. W dążeniu do celu przecież ważna jest konsekwencja i systematyczność. Oto przykład planu pielęgnacyjnego, podpatrzonego u Japonek:

  • Krok pierwszy – demakijaż oliwką, usuwanie pozostałości makijażu;
  • Krok drugi – oczyszczanie emulsją micelarną;
  • Ostatni krok – nawilżenie kremem wodnym.  

Jak działają kremy odżywczo – regenerujące?

Kosmetyki te w swoim założeniu powinny łagodzić powstałe już podrażnienia i wzmacniać warstwę ochronną skóry. Kremy z dodatkiem wyciągu z ziół, olejkami, ekstraktami kwiatów są bogate w witaminy. Nie powinny zawierać zbędnych dodatków (alkoholu, parabenów) i innych ulepszaczy. Powinny bazować wyłącznie składnikach wspomagających regenerację. Skóra dzięki temu odżywa. Przy regularnym stosowaniu staję się odprężona, zmniejsza się opuchlizna, napręża się. Warto przyjrzeć się swojej codziennej pielęgnacji, stworzyć swój własny rytuał i nie traktować skóry środkami podrażniającymi. Kremy na dzień uchronią przed działaniem szkodliwych czynników, a krem na noc pozytywnie wpłynie na regenerację skóry. 

Dodaj komentarz