Jakie obszary ciała można poddać kriolipolizie

752 0

Kriolipoiza jest bezpiecznym zabiegiem modelującym sylwetkę. Przeprowadzany regularnie, pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej opornych na odchudzanie obszarów ciała. Kriolipolizę można zastosować na wszystkie te części ciała, w których możliwe jest zassanie fałdu skórnego. Wykluczamy więc głowę, kończyny, a także te miejsca, gdzie skóra jest bardzo napięta. Kriolipolizy standardowo nie przeprowadza się na obszarze skory znajdującym się nad kolanami oraz w okolicach łokci. Jest to zabieg dedykowany szczególnie tym osobom, którym zależy na miejscowym wzmożonym działaniu odchudzającym, np. wyszczupleniu ud lub zlikwidowaniu oponki na brzuchu.

Jak działa kriolipoliza?

Kriolipoliza polega na miejscowym poddawaniu wybranych części ciała działaniu niskiej temperatury, oscylującej wokół 0 st. C. Komorki tłuszczowe, w zetknięciu z tak niską temperaturą, obumierają, a następnie zostają wydalone z organizmu przez układ limfatyczny. Aby kriolipoliza Łódź (http://amaryllisclinic.pl/) była skuteczna, w czasie przeprowadzania zabiegów należy utrzymywać ujemny bilans energetyczny. Warto też uprawiać wtedy umiarkowaną aktywność fizyczną, która wspomoże proces chudnięcia oraz regeneracji organizmu. Kriolipoliza nie jest oczywiście tym samy, co udanie się na spacer bez odpowiedniej odzieży, gdy na zewnątrz termometry wskazują 0 st. C. Kriolipolizę przeprowadza się specjalnym urządzeniem medycznym, który zasysa fałd skóry ze znajdująca się pod nim tkanką tłuszczową, a następnie wymraża komórki tłuszczowe przez około 50 min, doprowadzając do stopniowego ich niwelowania. Urządzenie zasysa fałd, doprowadzając do wytworzenia podciśnienia. Krew wtedy ma utrudnione krążenie, przez co opracowywany obszar ciała nie może zostać samoistnie ogrzany.

Czy kriolipoiza jest bezpieczna?

Kriolipolizę może przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowana osoba, która potrafi działać z wyczuciem – tak, aby nie doprowadzić do odmrożeń u swoich pacjentów. Temperatura powinna być obniżana stopniowo, uwzględniając indywidualną wrażliwość na bodźce, która u każdego z nas jest inna.

Kiedy nie należy wykonywać kriolipolizy?

Efektem dodatkowym kriolipolizy przeprowadzanej regularnie jest ujędrnienie skóry, zmniejszenie cellulitu (w tym tego opornego na zmiany), a także wzmocnienie włókien kolagenowych odpowiedzialnych za powstrzymywanie skóry przed wiotczeniem. Zabiegu nie wykonujemy w trakcie karmienia piersią, w trakcie trwania miesiączki oraz przy zaburzeniach krzepnięcia krwi. Dodatkowym przeciwwskazaniem są problemy skórne, takie jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, czy liszaj.

Dodaj komentarz